Menu:

Čerpejte inspiraci na vánoční pečení nejen ze španělské kuchyně

Už se pomalu nalaďujete na vánoční atmosféru a vyhlížíte s dětmi Ježíška? Čekání na nejkrásnější svátky v roce si můžete zkrátit ochutnáváním lahodných ovocných moučníků a mléčných koktejlů s ovocem.

Ovocné koktejly z ananasu

Inspiraci na přípravu nejrůznějších laskomin objevíte na internetu i v domácích kuchařkách. Ovocný koktejl, který bude příjemným zpestřením dne snadno připravíte z běžně dostupných surovin. Velmi populární v mrazivém zimním období je především pomerančový koktejl s ananasem. Pomeranče nakrájíte na kousky a společně s ananasem od Bassty jej vložíte do mixéru. Přidáte džus, šťávu z ovoce, citronovou šťávu a polovinu žloutku. Celý obsah rozmixujete, tak aby Vám zůstali v tekutině kousky. Sklenici s nápojem necháte vychladit a ozdobíte limetkami. Během čtvrt hodiny máte na stole prvotřídní ovocný koktejl. Mlsné jazýčky si přijdou na své také v případě, že se rozhodnete pro domácí výrobu ananasovo – limetkového koktejlu. Také tento koktejl snadno připravíte z potravin, které máte doma. Bude Vám stačit limetka, limetový džus, minerálka, ananasový džus a peprmintový likér s ledem.

Ananas jako skvělý pomocník při přípravě vánočních pochoutek

Ananas (www.bassta.cz/ananas/) se skvěle hodí také k pečení vánoční cukroví. Velkou pochvalu u svých nejbližších sklidíte za ananasové válečky připravené z tatranek, másla, ananasu, piškotu, moučkového cukru, čokoládové polevy a mletého kokosu. Vánoční chuť cukroví dodá rum. Vánoce jsou tu co nevidět a nyní je ten správný čas zkoušet také méně proslulé recepty. Ananas je sice tropické ovoce, avšak pevné místo v konzumaci si našel také u nás. Není divu. Pro ananas je nejen lahodný, ale také zdravý. Právě je přitom označován za krále ovoce. Obsahuje totiž téměř všechny vitaminy, šestnáct minerálních látek a stopových prvků. Ocení jej také ti, kteří se rozhodli před Vánoci zhubnout nějaké to kilo navíc. Čerstvá ananasová šťáva čistí ledviny i močové ústrojí.

23. 11. 2020