Menu:

Recepty s olivami

Najít si recept na nějaké vynikající jídlo si mohou zájemci už skoro všude a výborné mohou být třeba pokrmy, k jejichž přípravě se využívá oliv. Nemusí jít o jídla, u nichž jsou olivy brány jako základ, nicméně není problém najít i takové dobroty, které se bez nich prostě nemohou obejít. Samozřejmě nejsou olivy jako olivy.

Když se zakoupí španělský originál, logicky se setkáme s nesrovnatelnou kvalitou, kterou se mnohé jiné olivy nedají charakterizovat. Sehnat mohou zájemci klasické zelené olivy, ale i olivy tmavé, jež jsou sice v tuzemsku méně často k sehnání, nicméně jejich kvalita je též vysoká. Vysoce jakostní olivy se poznají již v samotném balení, které je charakteristické jistou značkou mající ty nejlepší vlastnosti. Olivy si mohou zákazníci obstarat i v četných velikostech. K dispozici jsou klasické malé olivy, ale i olivy obří vyznačující se speciální chutí a vůní. Mnohdy si lidé pochutnávají i na olivách s nějakými příchutěmi. Do oliv se může dát paprička, ančovičky, tuňák a jiné potraviny jakkoli spjaté se středomořskou kuchyní. Olivy lze použít do španělských pokrmů, jako je kupříkladu tradiční paella. Ta je ve španělském podání naprosto fantastická. S mořskými plody se paella dá jít prakticky kdykoli.

Uvařit si paellu v našich podmínkách stoprocentně lze, a to v mnoha variantách. Nemusíte mít zrovna čerstvé plody moře a chutná paella může vzniknout i ve vaší pánvi na přípravu paelly. Mezi recepty s olivami patří i některá další gastronomická menu španělské kuchyně. Potřebujete-li koupit originální přísady do španělských jídel, můžete se obrátit na internetový obchod http://www.bassta.cz/, který má ve své nabídce spousty různých španělských vín a jiných dobrot. Zakoupit si i tradicí opředené španělské papričky může být výhodné. Hodí se na realizaci spousty receptů.

21. 02. 2013