Menu:

Recept na tygří krevety

V současné době jsou mezi milovníky dobrého jídla v oblibě zejména mořské speciality. Těch je na pultech obchodů opravdu velká spousta a lidé si mohou rozhodně vybírat. Jednou z největších a nejluxusnějších pochoutek z moře jsou určitě tygří krevety. Ty se dají připravovat na spoustu různých způsobů a zamiluje si je úplně každý. Výborné jsou zejména tygří krevety pečené s česnekem na másle. Postup je jednoduchý, krevety zbavíme krunýře a střívka. Nachystáme si zeleninu a česnek, vše si oloupeme a očistíme. Vše budeme připravovat v hluboké kvalitní pánvi tak, aby krevety neztratily svou typickou chuť. Rozpustíme si máslo, ke kterému přihodíme krevety a necháme je opéct ze všech stran. K růžovým tygřím krevetám přidáváme postupně česnek a ostatní zeleninu, vše necháme společně pět minut prohřát tak, aby se chutě krásně smísily. Tento jednoduchý recept zvládne i malé dítě a velice rychle si tak může vytvořit opravdovou specialitu za příjemnou cenu.

Tygří krevety se dají vařit opravdu na mnoho různých způsobů. Velice oblíbené jsou také v typicky španělském jídle, kterým je paella. Tento pokrm je tradiční jídlo španělských rybářů a dříve byl považován spíše za jídlo chudiny. Ovšem dnes se paella podává i ve velice luxusních restauracích. Toto jídlo je velice podobné našemu rizotu. Ovšem mělo by se dělat na speciální pánvi určené přímo na paellu a rýže, která se k výrobě pokrmu používá, by se neměla oplachovat. Je to z toho důvodu, že na sobě zanechává rýžový škrob, díky kterému je pak jídlo krásně lepkavé a chutné přesně tak, jak to má být.

Paella recept se dá sehnat buď ve specializovaných kuchařkách nebo také na internetu. Jídlo se dá uvařit téměř z čehokoli a je na každém, co si do něj přidá. Stejně jako výše zmíněný recept na tygří krevety na másle a česneku i paellu zvládne uvařit úplně každý. Velice dobré je jídlo obzvláště v tom případě, že se do něj přidá kvalitní a chutný olivový olej. Ten se doporučuje také na smažení tygřích krevet, protože jim dodá zvláštní osobitou chuť. Vychutnejte si i vy exotická jídla plná fantazie u vás doma. Můžete překvapit svého partnera výbornou večeří, na kterou bude vzpomínat ještě velice dlouhou dobu. Dobrou paellu s tygřími krevetami, nebo jen samotné tygří krevety, můžete doplnit dobrým bílým vínem.

17. 05. 2012