Menu:

Vynikající španělská kuchyně

Milujete-li exotiku a výborné jídlo, musíte rozhodně vyzkoušet výtečnou španělskou kuchyni. Ta je jednou z nejvyhlášenějších kuchyní na celém světě. Můžete si připravit různé delikatesy ze Španělska i v pohodlí svého domova a potěšit tak nejen chuťové pohárky své, ale celé rodiny. Překvapte své blízké typicky španělským pokrmem a udělejte jim například paellu. Samotný paella recept je volně k dispozici na internetu a jídlo dokáže připravit i úplně kuchař začátečník. Toto jídlo je velice podobné našemu rizotu nebo kari. Jeho základem je totiž rýže, která se nesmí omývat, aby neztratila svůj typický škrob, díky kterému je pak jídlo hezky lepkavé. Do paelly patří dále spousta zeleniny, maso, mořské plody nebo také klobáska. Toto jídlo je typicky španělské a můžete si jej vychutnat i v kterékoli luxusní restauraci. Dobrou paellou nepohrdne ani ten největší gurmán, proto si dopřejte symfonii chutí i u vás doma a paellu si připravte.

Vynikající španělská kuchyně se ale nezakládá pouze na paelle. Má spoustu dalších předností, jako je například olivový olej, olivy a různá výborná španělská vína. Vyzkoušejte i další španělská jídla a podívejte se na velice vyhledávané recepty online, kde načerpáte inspiraci, kterou potřebujete. Můžete si tak doma připravit různé nakládané papričky, zajímavé polévky, ovocná jídla či jídla z uzené šunky. Jistě vám mimo jiné zachutná i výborná pečená treska s rozinkami a jako dezert si můžete dát zajímavé lívancové kytičky. Pokud chcete okusit něco opravdu nevšedního, vyzkoušejte pomeranče s medem, které si zamilujete hned po prvním ochutnání. Výroba pomerančů s medem vám nezabere více, než 15 minut. Recept na tyto delikátní pomeranče je opravdu jednoduchý. Stačí vám pomeranče nakrájet na kolečka, pokapat je medem, posypat cukrem, skořicí a můžete se do této lahůdky pustit.

Inspiraci na spoustu dalších zajímavých receptů naleznete na webové stráce www.spanelskerecepty.cz. Zde si rozhodně vybere i ten největší gurmán a speciality, které díky této webové stránce připravíte, se mohou opravdu hodit také do nějaké luxusní restaurace. Dopřejte si to nejlepší. Udělejte si doma španělský den spolu se španělským jídlem. Na zapití se vám bude hodit výborné španělské víno a uvidíte, že budete spokojeni a budete se cítit dobře a odpočatě.

22. 12. 2012