Menu:

Jak připravit tygří krevety

Hodně lidí si oblíbilo výborné tygří krevety. Jsou to desitinozí korýši a samotných krevet je přibližně 2500 druhů. Tito živočichové jsou sladkovodní i mořští a umí výborně plavat. Jejich válcovitý krunýř a dlouhý rovný zadeček jsou jejich typickým znamením. Krevety jsou noční živočichové, co přes den spí v úkrytu a v noci hledají potravu. Spousta rodin se v přímořských státech živí lovením těchto živočichů a jejich následným prodejem. Je to výborná delikatesa. Její skvělá chuť se dá ještě více zvýraznit v případě, že bude připravována na kvalitním oleji. Velice dobře se hodí zejména panenský olivový olej. Samotné tygří krevety nejsou vůbec těžké na přípravu. Krevety se rozmrazí, odstraní se krunýř, ale pozor, abyste na těle ponechali hlavu s ocáskem. Je dobré hlavy propíchnout. Pokud nemáte žádný vybraný recept, můžete krevety připravit velice jednoduše na pánvičce a to tak, že je budete smažit maximálně 3 minuty. Krevety osolíte, opepříte, můžete přidat česnek, bylinky nebo víno a dáte na 2 minutky dusit.


Velice dobrou přísadou jsou kvalitní olivy, které dodají samotnému masu z krevet výbornou chuť, a navíc získáte zdravou přísadu za nízkou cenu. Díky tygřím krevetám si můžete zajistit i vy velice lahodnou večeři nebo dokonalý oběd. Můžete tak překvapit svou drahou polovičku. Příprava tygřích krevet je velice jednoduchá a zvládne ji i kuchař začátečník. Proto se nebojte zainventovat a koupit si tyto výborné tvorečky, díky kterým se dočkáte opravdového gurmánského zážitku.


Chcete-li dotáhnout luxusní jídlo do cíle, dejte si k tygřím krevetám nějaké dobré víno, které potěší ještě více vaše chuťové pohárky. Na internetu nebo v exotických kuchařkách se dají sehnat různé recepty, které se přípravou tygřích krevet zabývají. Vy si můžete samozřejmě vymyslet vlastní ingredience, kterými krevety ozvláštníte. Bude to záležet pouze a jen na vás, jak si je vychutnáte. Jisté je, že si díky nim můžete do svého domu a hlavně na svůj jídelní stůl, přinést luxusní jídlo, na které ještě hodně dlouho nezapomenete. Díky výborným tygřím krevetám se budete doma cítit, jako v té nejluxusnější restauraci a co víc, můžete jimi potěšit i svoji rodinu.

12. 04. 2012