Menu:

Lahodné ovocné dezerty

Milujete exotické ovoce a rádi si z něj připravujete lahodné moučníky? Ananas a další exotické plody ovoce či španělské potravinysi však zamilujete nejen pro jeho šťavnatou chuť, ale také díky jeho blahodárným účinkům na lidský organismus.

Ananas jako jeden z nejúčinnějších přírodních léčiv

O ananasu se totiž praví, že si jej zamilují, tak notorické dietářky, tak všichni, kteří milují sladkou chuť ovoce. Ananas je báječným pomocníkem v boji proti tloustnutí, ale rovněž v péči o lidskou pleť. Právem je tak ananas označován za krále ovoce. Při konzumaci ananasu nemusíte mít černé svědomí, že jste zhřešila a jazýček Vaší váhy se přiblíží k nekřesťanské hodnotě. Ananas totiž obsahuje všechny vitaminy, tedy mimo vitaminu E a B12. Součástí ananasu je také šestnáct minerálních látek a stopových prvků. Za blahodárné účinky na lidský organismus může ananas vděčit minerální látce zvané bromelin. Jde o enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Bromelin je označován jako silná protizánětlivá látka, jenž dovede zmírnit bolest, otoky a současně povzbudit hojení ran. Ananas se doporučuje konzumaci také při vysokém tlaku a artritidě. Ananas a ananasovou šťávu lze použít jaké výbornou kůru při léčbě nemocí ledvin a močového ústrojí.

Snadný dezert z ananasu

Z ananasu snadno připravíte moučníky a dezerty, po nichž se bude také těm největším labužníkům sbíhat mlsné jazýčky. Na jednoduchý ananasový moučník budete potřebovat vejce, cukr krupice, ananas v plechovce, hladkou mouku a tuk. Náplň moučníku přichystáte z másla, cukru, lučiny a vlašských ořechů. Z připravených ingrediencí si nejprve upečete dozlatova korpus. Zatímco bude korpus chladnout, smícháte v misce máslo s cukrem a lučinou, tak aby vznikl hladký krém. Vychladlý korpus potřete krémem. Poté jej posypete nasekanými ořechy. Po zchladnutí můžete nakrájet a podávat Vašim milým hostům nebo si dát jen tak ke kávě po nedělním obědě.

18. 08. 2022